Üzerinde tuşları bulunan kredi kartı geliyor

Hindistan bankası IndusInd Bank, üzerinde tuşları bulunan yeni bir kredi kartı ürününü piyasaya sundu.

ABD merkezli Dynamics işbirliği ile geliştirilen kredi kartı üzerindeki mikro batarya ile çalışıyor. Hatırlayacağınız üzere Dynamics Card’ın tanıtılma haberini de sizlerle daha önce paylaşmıştık.

Nexxt Credit Card adlı ürün kartın üzerindeki butonlar sayesinde müşterilere çeşitli seçimler yapmasına izin veriyor. Mastercard logolu olarak gelen kartların üzerindeki butonlar sayesinde müşteri, alışverişlerinin kaç taksit olmasını istediğini, ödemelerinin kredi kartı hesaplarından mı yoksa ödül hesap bakiyelerinden mi yapılmasını seçebiliyor.

Kart müşterilerinin seçimleri, kartın üzerinde yer alan minik LED ışıklar aracılığıyla da görüntülenebiliyor. Böylece seçiminizi yaptığınızda yanan ışıklardan kartın ayarlarını kredi kartının üzerinden görebilmeniz mümkün oluyor. Örneğin alışverinizin kaç taksit olacağını POS cihazı yerine kartın üzerinden seçebilmeniz mümkün oluyo. 6, 12, 18 ya da 24 ay olmak üzere 4 farklı taksit seçeneği kartın üzerine yansıtılmış.

IndusInd Bank’ın yöneticisi Sumant Kathpalia yaptığı açıklamada, bu yeni ürünlerle birlikte seçim şansını tüketiciye bıraktıklarını hedeflediklerini belirtti.