FinLeap 41.5 milyon Euro yatırım aldı

Berlin merkezli fintech girişimi FinLeap, 41 milyon Euro yatırım aldı. Yatırım turuna Çin merkezli finans ve sigorta şirketi Ping An öncülük etti.

Fortune Global 500‘de 29’uncu sırada olan Çinli Ping An’in bu yatırımı, Çin’den Avrupa’ya önemli bir yatırım niteliği taşıyor. Yatırım da Ping An Global Voyager Fund aracılığıyla gerçekleştirildi.

Avrupa bankacılık ve sigorta sektörüne dijital çözümler ve teknolojiler sunan FinLeap, önemli bir yatırım almış oldu.

FinLeap kurucusu ve CEO’su Ramin Niroumand, yaptığı açıklamada dört yıl önce kurdukları şirketin finans sektörüne Avrupa’da teknoloji sunduklarını aktardı. Çinli dev Ping An’den öğrenecekleri çok şey olduğunu dile getiren Niroumand, FinLeap’in gelen yatırımı Avrupa’daki finansal servisler alanında dijital transformasyonu hızlandırmak için kullanacağını açıkladı.

Ping An yaptığı stratejik yatırımla birlikte kendisini FinLeap’in yatırımcıları arasına eklemiş oldu. FinLeap’in önceki yatırımcıları arasında Hannover Re, SIGNAL IDUNA, NIBC, MS&AD Ventures ve SBI da bulunuyor.

Şirketin değerlemesi ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, eldeki tek bilgi bu son turda FinLeap’in aldığı 41.5 milyon Euro’luk yatırım.

FinLeap’in müşterileri arasında Alman solarisBank, Element, elinvar, financeAds, Beesy, Clark, BillFront gibi fintech alanından girişimler de bulunuyor.