fastPay ile İstanbulkart’a nasıl dolum yapılır?

Denizbank‘ın mobil cüzdan uygulaması fastPay, güncellediği uygulamasıyla birlikte artık İstanbulkart dolumu yapılmasına aracılık ediyor.

Gelen güncelleme birlikte kullanıcılar İstanbulart talimat işlemlerini fastPay üzerinden gerçekleştirerek, bakiye kontrolü yapabiliyor ya da kredi kartıyla İstanbulkart’ınıza dolum yapabiliyorsunuz.

Müşteriler, fastPay uygulamasında Otobüs ikonuna tıklayarak, İstanbulkart numaralarını giriyor ve fastPay’e tanımlanan kredi kartlarıyla yükleme talimatı verebiliyor. Kullanıcılar tıpkı İstanbulkart İnternet Şubesi‘nde olduğu gibi kolayca kart yükleme talimatı verebiliyor.

iOS kullanıcıları İstanbulkart numaralarını girmek zorundayken, NFC desteği olan akıllı telefon sahipleri ise çok daha şanslı. NFC desteği olan telefonlarda fastPay ile yükleme yapmak için İstanbulkart’ınızı telefonunuza okutmanız yeterli oluyor. Kart okutularak hem İstanbulkart bakiye sorgulama yapılabiliyor hem de dolum işlemi İstanbulkart numarasını girmeye gerek kalmadan gerçekleştirilebiliyor.