Kahve bardaklarına temassız ödeme desteği

İngiliz kahve zinciri Costa Coffee, yaptığı yeni çalışmayla birlikte temassız ödemeyi kartların dışına taşıdı. Sadece İngiltere’de 1300, farklı ülkelerde de 1000’den fazla şubesi bulunan Costa Coffe, ürettiği yeni akıllı kupa bardaklarında temassız ödeme yaptıracak.

Müşteriler satın aldıkları bu akıllı kahve bardaklarını tekrar tekrar kullanabiliyor olmalarının yanı sıra, her seferinde kendi bardaklarını kullanmalarıyla birlikte ciddi çevre dostu bir uygulamaya da öncülük etmiş olacak. Bunun yanı sıra akıllı kupa bardaktaki temassız ödeme özelliği sayesinde ihtiyaçları olan tek şey kahve bardakları. Kısacası ne bir telefon ne de kart olmaksızın ödeme gerçekleştirmek mümkün olacak.

Costa Coffe bu projede Barclays ile birlikte çalışmış ve Barclaycard ile yapılan bu çalışma neticesinde, akıllı kahve kupaları bundan böyle temassız ödeme yapabilecek. Kullanıcılar harcamalarını ve içtiği kahveleri de elbette kendi bPay uygulamaları üzerinden aynı kartlı bir işlem ya da telefonla temassız ödeme yapmış gibi takip edebilecek.

Kahve dükkanlarında kendi bardaklarıyla gelen kullanıcılar hem ufak bir indirim alıyor hep de karton bardak tüketmek yerine ciddi bir çevre yararı da sağlıyor. Bir de alışverişin temassız ödeme ile gerçekleşmesi işi çok daha havalı hale getiriyor!