Türkiye İş Bankası, Çin’de inovasyon merkezi açtı

Türkiye İş Bankası, daha önce Silikon Vadisi’nde açmış olduğu inovasyon merkezinin bir yenisini Çin’in Şangay kentine açtı.

Bankanın teknoloji iştiraki Softtech dünyada Silikon Vadisi’nden sonraki ikinci inovasyon merkezini açmış oldu. Büyük veri, yapay zeka, bulut hizmetler, nesnelerin interneti, siber güvenlik gibi yeni teknolojilerin son derece önemli hale geldiği günümüzde Türkiye İş Bankası‘nın dijital dönüşüm sürecine katkıda bulunacak olan Çin ofisi, çeşitli işbirliği modelleriyle Softtech ürünlerinin değişik pazarlara girmesinin de yolunu açacak.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Genel Müdür Yardımcıları Hakan Aran ve Yalçın Sezen, Softtech Genel Müdürü Melih Murat Ertem ile Softtech Çin Ülke Müdürü Onur Yavuz ve bankanın Çin Temsilcisi Doruk Keser‘in katıldığı törenle 29 Ekim’de gerçekleştirildi. Açılışa Şangay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı da katıldı.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, inovasyon merkezinin açılışıyla ilgili aşağıdaki sözleri söyledi:

Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip, aynı zamanda en büyük ekonomilerinden biri olan Çin, barındırdığı potansiyel ile herhangi bir şeyi anormal derecede hızlı çokluyor. Finansal teknolojiler açısından iyi bir pazar oluşturan Çin’de, hem yeni fırsatlar ve işbirlikleri yaratmak hem de böyle geniş bir pazarda yer almak büyük önem taşıyor. Teknoloji konusunda önemli teşvikler getiren Londra’da da inovasyon merkezi açmayı planlıyoruz.