Temassız Mastercard Toplu Taşıma projesi Ankara’ya geliyor!

Mastercard bugün gerçekleştirdiği etkinlikte basın mensuplarıyla bir araya gelerek, toplu taşımadan turizme kadar Türkiye ekonomisine dinamizm katan projeler ve gelecek planları paylaştı.

“Nakitsiz bir dünya” hedefiyle çalıştıklarını belirten Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, 3 yıl boyunca tüm harcamaların elektronik ödeme üzerinden yapılması halinde ülke ekonomisinin 43 milyar TL tasarruf edeceğini söyledi.

Toplantıda toplu taşıma projeleri dikkat çekti. Türkiye’de halihazırda Kocaeli, Muğla, Gaziantep, Mersin, Adana, Bandırma ve Sivas’ta kullanılan Temassız Mastercard Toplu Taşıma projesi ve İzmir’de İzmirim kartın Masterpass ile yüklenebilme uygulamalarından bahsedildi.

Aralık ayında Ankara’da

Çağlayan, toplantı sırasında gerçek bir toplu taşıma okutucusuna telefonunu ve kartını yaklaştırarak işlem yaptı. Aralık ayında Ankara’da tüm Temasssız Mastercard kartların ve cep telefonlarının kullanılabileceğinin müjdesini verdi. Ankara’da şu anda Mastercard alt yapısı ile yolculara kolaylık sağlayan ve bir ön ödemeli Mastercard olan N Kolay kart sistemi kullanılıyor.