Citi Ventures, Ondot’a yatırım yaptı

Citi Ventures, stratejik bir yatırım gerçekleştirerek Ondot’a yatırım yaptı. Ondot mobill bankacılık uygulamalarına hizmet vererek API bazlı servislerle müşterilerin yaptığı karcamalarla ilgili bilgilendirmeyi almalarını sağlıyor.

4300’den fazla kartla dünya çapında çalışan Ondot, gerçek zamanlı olarak kontroller sağlıyor, kurumların bilgilerini kart sahiplerine aktarıyor ve müşterilere bilgi aktarımı sağlıyor. Bunun yanı sıra müşteriler bu altyapı sayesinde harcamalarını kendileri sınırlandırabiliyor. Bu sistem hazır olarak mobil bankacılık uygulamalarına sunuluyor. Böylece bankalar bu sistemi sıfırdan kurmak ve büyük bir yatırım yapmak yerine hizmeti Ondot aracılığıyla alabiliyor.

Ondot Systems CEO’su Vaduvur Bharghavan’a göre bu kurulan sistem sayesinde kart kullanım oranları yüzde 23 oranında artıyor, bununla birlikte fraud konusunda da yüzde 25 azalmla görülüyor. Çünkü müşteriler yaptığı harcamaları anlık olarak daha sıkı şekilde takip edebiliyor.

Santa Clara merkezli girişim Ondot’ın bir de Hindistan’da ofisleri bulunuyor. Citi Ventures tarafından yapılan yatırımın miktarı ise henüz açıklanmamış durumda.