Dynamics Wallet Card CES 2018’de tanıtıldı

Dynamics Inc., ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES 2018‘de yenilikçi kartlı ödeme ürününün tanıtımını gerçekleştirdi. Dynamics Wallet Card adını alan ürün, üstünde bir bataryası bulunan bir akıllı kart niteliğini taşıyor.

Dynamics Wallet Card bilindik bir kredi kartı ya da banka kartı ile aynı boyutlarda olmasına rağmen üzerinde hem çip mevcut hem de manyetik okuyucuya sahip. Böylece Dynamics Wallet Card’lar hem bir kredi kartı gibi hem de bir banka kartı gibi kullanılabiliyor.

Dynamics Wallet Card’ın en büyük özelliği birden fazla kartın içerisine tanımlanabiliyor olması. Kartın üzerindeki ufak butonlara basarak kartlarınız arasında değişiklik yapabilmeniz mümkün oluyor. Kartların üzerinden kartın kullanacağını öncelikli ana para birimi de değiştirebiliyor.

Dynamic Wallet Card aslında bir IoT ürününden farksız olarak ele alınıyor. Temassız ödeme özelliği de bulunan kartlar için şimdiden ödeme şemaları ile de anlaşmalar tamamlanmış. Aralarında Visa, Mastercard ve JCB’nin bulunduğu ödeme şemalarının kartları Dynamics kartlara tanımlanabiliyor. Bunun dışında Dynamics Japonya’dan Sumitomo Mitsui Card Company, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Emirates NBD, Hindistan’dan IndusInd ve Kanada’dan CIBC gibi büyük bankalarla da anlaşmış durumda. Ayrıca Dynamics, Softbank ve Sprint gibi operatörle de anlaşmış.

Dynamics ürün geliştirilirken hem uluslararası bankalarla hem kart sağlayıcılarla hem ödeme ağları hem de telekom operatörleri ile birlikte ortaklığa girişmiş. Kartın bir diğer önem verdiği nokta ise kişisel güvenlik. Mesela günümüzde kart bilgilerinizin çalınması halinde eski kartınızı iptal ederek yeni kartınızın basılmasını ve size gelmesini beklersiniz, ancak Dynamics Wallet Card sahipleri böyle bir şeyle asla karşılaşmayacak, yeni kart numaraları anında ceplerindeki karta banka tarafından tanımlanabilecek.

Dynamics Wallet Card CES 2018 tanıtımı

10 yıl kadar önce kurulan Dynamics Inc. tarafından geliştirilen ürün CES 2018’de Best of Innovation Award ödülünü de almayı başardı. Şirket tarafından CES 2018 fuarında gerçekleştirilen sunumu ise hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.