PayPal’dan mevduat pazaryeri Raisin’e yatırım

Avrupa’da mevduat pazaryeri konusunda önemli oyunculardan birisi olan mevduat karşılaştırma girişimi Raisin, PayPal’dan henüz rakamları açıklanmayan bir yatırım aldığını açıkladı.

2013 yılında Berlin merkezli olarak kurulan Raisin, müşteriler için bankaların mevduat hesaplarını karşılaştırmasına imkan tanıyor. Kullanıcılara banka seçme özgürlüğü tanıyan, müşterilerin bankaları ve faiz oranlarını karşılaştırmalarını sağlayan bir pazaryeri olarak hizmet veriyor.

Bu yılın hemen başında 30 milyon Euro‘luk Seri C yatırımını kapatan girişim, hedefini ise yeni pazarlara açılma olarak açıklamıştı. Son olarak Eylül ayında İngiltere pazarına açılmak adına Manchester merkezli PBF Solutions adlı şirketi satın alan Raisin’in şimdi de PayPal yatırımıyla beraber ABD pazarına yelken açacağını tahmin ediyoruz.

PayPal neden yatırım yaptı?

PayPal‘ın yetkili isimlerinden biri olan Stephen Taylor, yatırım ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Raisin ve PayPal’ın finansal servislere erişim konusunda aynı demokrasikleşme vizyonunu paylaştıklarını açıkladı.

Bugüne kadar aldığı yatırım turlarında toplam 60 milyon Euro yatırım alan Raisin, PayPal’ın yaptığı stratejik yatırımla birlikte değerini de yükseltti.

Bugün 100 binden fazla müşteriye hizmet veren Raisin, 18 farklı ülkede 40 banka ile çalışıyor. Şirketin çalışan sayısı ise 120’den fazla. PayPal yatırımı sonrasında şirketin faaliyetlerine aynı şekilde devam etmesi bekleniyor.