Wirecard ve Travelstart turizm odaklı dijital ödemeler için anlaştı

Online ödeme sağlayıcısı Wirecard, Afrika seyehat acentası adına kredi kartı kabulünü kolaylaştırmak için İsveç merkezli Travelstart ile anlaştı.

Müşteriler uçuş, otel ve araba kiralama gibi hizmetler için ödemelerini online olarak gerçekleştirebilecekler.

1999’da İsveç’te kurulan Travelstart gelişmekte olan pazarlara odaklanarak müşterilerine binlerce uçuşun bilgilerine gerçek zamanlı olarak erişebileceği bir portal sunuyor. Sistemin 16 farklı ülkede aylık yaklaşık 2 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Afrika gitgide çekici bir turizm merkezi haline geliyor. Özellikle ekonomik seyahatleri seven, internet düşkünü gençler tarafından sık sık tercih edilen bir rota. 2017’nin ilk yarısında kıtayı ziyaret eden turist sayısı 18.6 milyonu geçmiş durumda.

Wirecard da bu potansiyelden yararlanmak adına müşterilerine turizm odaklı bir ödeme sağlayıcısı olarak hizmet verecek. Bunun için Travelstart ile anlaşmaya giden Almanya merkezli firmanın kendi ülkesi sınırlarının dışında sunduğu hizmetler gittikçe artıyor.

Wirecard’ın Seyahat ve Taşıma Satışı yöneticisi olan Jan Rübel konuya yönelik: “Travelstart ile yaptığımız ortaklıkla müşterilerin tatil ödemeleri için esnek, hızlı ve güvenli ödeme imkanları sunacağız. Bu iş birliği kapsamında Afrika gibi dinamik bir pazardaki tüm turistlere belirleyici katma değer sunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.