Samsung Pay mobil bankacılık hizmeti sunacak

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung Electronics’in mobil ödeme servisi Samsung Pay, kullanıcılarına daha çeşitli hizmetler sunmak adına mobil bankacılık sektörüne genişletiliyor.

Şirket perşembe gününden itibaren Samsung Pay’in bazı yerel bankalarda işlem gerçekleştirmek için kullanılabileceğini söyledi.

Genişletme kapmasında Samsung Pay’in 9 milyon yerel kullanıcısı telefonlarını nakit ve kredi kartı olarak kullandıkları gibi ATM’lerde de kullanabilecekler. Yani telefonlarına uygulamayı indiren kullanıcılar şimdilik Shinhan ve Woori bankalarından olmak üzere para çekme/gönderme işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Samsung mobil ödeme sistemlerinin yükselişte olduğunu ve bir gün tamamen cebimizdeki cüzdanların yerini alabileceğini düşünüyor. Buna bağlı olarak ödeme sistemi Samsung Pay’in kapsamını artırmaya yönelik çalışmaları sürdürüyor.

Samsung’un bu genişleme hamlesine karşılık firmanın yerel rakibi LG de ödeme sistemi olan LG Pay’i ülke çapında genişleteceğini açıkladı. LG’nin ödeme sistemi şimdilik V30 gibi üst düzey telefonlarda çalışıyor. Gelecek sene LG Pay’i ABD’de piyasaya sunmayı planlayan şirket orta seviye telefonların da ödeme sistemlerini kullanmasına izin verecek.

Kaynak: KoreaHerald