Ulster Bank mobil uygulamasına Face ID’yi entegre etti

Ulster Bank Apple’ın iPhone X ile birlikte tanıttığı yüz tanıma teknolojisini mobil uygulamalarına entegre ederek Face ID destekleyen ilk bankalardan biri oldu.

Müşteriler mobil bankacılık uygulamasına erişmek için Face ID kullanarak hızlı ve güvenilir bir şekilde kimliklerini doğrulayabilecekler.

iPhone X’da bulunan ön kamera yüzünüzdeki 30.000 adet noktayı analiz ederek derinlemesine bir yüz haritası çıkarıyor. Bu kamera zaman içerisinde yüzünüzdeki değişimlere adapte oluyor ve gözlük, şapka, bere gibi giysilerden de etkilenmiyor. Böylelikle kullanıcılara parmak izi teknolojisi olan Touch ID’den çok daha güçlü bir güvenlik vadediyor.

Ulster Bank Dijital ve Müşteri İnovasyonundan sorumlu David Erixon bankaları için güvenliğin her zaman en üst düzeyde kalacağını söylüyor. Erixon Face ID için: Bu son ileri kimlik doğrulama teknolojisi mobil müşterilerimiz için daha fazla güvenlik ve kullanım kolaylığı sağlayacak. Ayrıca her zaman olduğu gibi uygulamada bütün müşterilerimizin verileri şifrelenerek saklanır. Açıklamalarında bulundu.

Ulster Bank bir süredir dijital bankacılık uygulamalarına yenilikler getirmek için yatırımlarda bulunuyor. Şirket Face ID’yi de sistemlerine entegre ederek birçok rakibinden önce davranmış oldu.

Kaynak: TheIrishTimes