Ooredoo operatör faturalandırması için Fortumo ile anlaştı

Myanmar’daki telekom şirketlerinden Ooredoo operatör faturalandırması için Fortumo ile ortaklığa gittiklerini açıkladı.

Artık tüm Ooredoo müşterileri uygulama marketleri, yayın hizmetleri, oyunlar gibi dijital içeriklere yönelik ödemelerini Fotumo’nun operatör faturalandırma yöntemiyle gerçekleştirebilecekler. Myanmar Ooredoo’nun Fortumo ile anlaşma yaptığı ikinci market olma özelliğini taşıyor. Daha önce Ooredoo 2016’nın ağustos ayında Endonezya için operatör odaklı ödeme sağlayıcısı şirket ile anlaşma yapmıştı.

Fortumo’nun anlaşmayı açıkladığı basın bülteninde Myanmar’ın büyüyen bir dijital ekonomi olup nüfusunun %70’inin mobil cihaza sahip olduğu belirtiliyor. On Device Research’ün verilerine göre ise ülkede internetteki gezinmelerin %97’si mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Akıllı telefon piyasasındaki bu artışın sebebi Ulaşım ve İletişim Bakanlığı’nın ülkenin telekomünikasyon pazarını açmasının bir sonucu olarak görülüyor.

Akıllı telefon penetrasyonu hızla artarken World Bank’e göre banka kartı sahibi olan insanların sayısı %2’nin altında kalıyor. Bu da ülkedeki büyük çoğunluğun online ödemeler yapamadığı anlamına geliyor. Hal böyleyken Fortumo, operatör aracılığıyla ödeme yapma imkânı sağlayarak birçoklarının işini kolaylaştıracağa benziyor.

Kaynak: MobilePaymentsToday