Apple Pay Cash ABD’de kullanıma açıldı

Apple’ın iMessage üzerinden para transferi yapma imkanı sunduğu P2P sistemi Apple Pay Cash iOS 11.2 ile birlikte kullanıcılara açıldı.

Şimdilik sadece ABD’de açık olan serviste kullanıcılar ödeme aldığında bu para cüzdan uygulamasında bulunan yeni Apple Pay Cash kartına eklenecek. Kullanıcılar buradaki parayı Apple Pay ile birine ödeme yapmak ya da satın alımlarını gerçekleştirmek için kullanabilecekler. Ayrıca Apple Pay Cash kartında tutulan paralar istenildiği taktirde banka hesabına da aktarılabiliyor.

Kullanıcılar Apple Pay Cash’le ilişkilendirdikleri sanal banka kartıyla yaptıkları işlemlerin geçmişini de görüntüleyebilecek. Buna mağazalardan yapılan alışverişlerin yanı sıra kişiden kişiye yapılan para transferleri de dahil.

Sistem kredi kartı ile yapılan para transferlerinden %3 işlem ücreti kesiyor. Banka kartıyla yapılan transferlerde ise herhangi bir işlem ücreti alınmıyor.

Apple Pay Cash ilk olarak Apple’ın geçtiğimiz Haziran ayında düzenlediği geliştirici konferansında (WWDC) iOS 11 ile birlikte duyurulmuştu. Özellik tam olarak hazır olmadığı için ilk iOS 11 versiyonuyla birlikte sunulamadı. Aradan geçen zamanda birkaç beta sürecinden sonra iOS 11.2 versiyonuyla birlikte kullanıcılar yeni ödeme sistemine erişebilir hale geldi.

Apple’ın bu ödeme yöntemini diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunacağına dair bir bilgi yok. Sistemi kullanabilmek için iOS cihazlarınızda 11.2, App Watch’larda ise watchOS 4.2 versiyonunun yüklü olması gerektiğini belirtmekte fayda var.

Kaynak: AppleInsider

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.