Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Kiwibank yeni mobil ödeme çözümünü duyurdu

Yeni Zelanda bankası Kiwibank, müşterilerinin zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebilmeleri için mobil ödeme çözümü Kiwibank QuickPay’i tanıttı.

Bu hafta lanse edilen Kiwibank QuickPay, işletmelerin müşterilerinden kart ödemeleri almasını kolaylaştıracak bir mobil ödeme uygulaması ve cihaz birleşimi olarak karşımıza çıkıyor.

Sistemin sunduğu dahili ürün kataloğu özelliği işletmelerin online ürün katalogları oluşturmalarına, tüm ürünlerine erişim sağlama ve ödeme alırken satın alma toplamını hesaplama gibi imkanlar sağlıyor. Böylelikle müşteriler tüm ürün ve servislere kolay bir şekilde ulaşıp satın alımlarını gerçekleştirebiliyorlar.

Ayrıca QuickPay günlük, haftalık ve aylık raporlarıyla işinize göz kulak olmanızı da sağlıyor. Uygulama içinde önceki faturaları bulabilir, geri ödeme işlemini yapabilir ve makbuzları tekrar gönderebilirsiniz.

Ortak kullanım

QuickPay’in sunduğu özelliklerden birisi de ortak kullanım. İşletmenizdeki herkes, kullanıcı durumuna bağlı olarak ödemeleri toplamak, işlemleri görmek, fatura çıkarmak ve ürün kataloğunuzu değiştirmek için Kiwibank QuickPay’i kullanabilir. Kullanıcıları kolayca ekleyip düzenleyebiliyor veya kaldırabiliyorsunuz. Yeni bir kullanıcı eklemek için onları davet etmeniz gerekiyor. Davet ettikten sonra kullanıcılara uygulamayı indirmelerini ve bilgilerini kayıt etmesini isteyen bir e-posta gönderiliyor.

Banka, mobil ödeme çözümü gerektiren esnaflar, yerinde hizmet sağlayıcıları, niş perakendeciler, kulüpler ve toplulukları içeren geleneksel mobil ticaret müşterilerini hedefliyor.

Kaynak: Voxy