Bitcoin yıl sonuna kadar 10.000 doları görebilir

Bitcoin’in 2017 yılındaki durdurulamaz yükselişi birçok analistin tahminlerini gözden geçirmesine neden oldu. O kişilerden birisi de milyarder yatırımcı Mike Novogratz.

2007 ve 2008’de Forbes’in milyarderler listesinde yer alan Mike Novogratz geçtiğimiz aylara CNN’e yaptığı bir röportajda Bitcoin’in Nisan 2018’e kadar 10.000 dolar seviyelerine ulaşacağını öngörmüştü. Ancak kripto para biriminin son zamanlardaki yükselişiyle birlikte 8000 dolar seviyelerini aşması Novogratz’ın tahminlerini revize etmesine neden oldu.

Bloomberg TV’ye konuşan Mike Novogratz Bitcoin’in 2017 sonuna kadar 10.000 dolar seviyelerini göreceğine inanıyor.

“Bitcoin’in ciddi anlamda yıl sonunda 10.000 dolara ulaşacağını düşünüyorum. Bence bulunduğumuz noktadan iyi bir yükseliş. Ethereum da 2017’yi 500 dolar seviyelerinde kapatabilir.”

Bitcoin 2017’de amansız yükselişini devam ettirse de Mike, Ethereum’un da hızlı kazançlar sağlayacağını düşünüyor.

“Son birkaç gün içersinde Ethereum’da hareketlenmeler oldu. Ekosistemde olumlu şeyler oluyor. Yakında Ethereum’un yeni bir rekor kıracağını düşünüyorum.”

Goldman Sachs ortaklarından olan Mike Novogratz’ın Bitcoin’e ilgisi 2013 yılına dayanıyor. Erken yatırımcılardan olan Mike’ın Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik ciddi yatırımları olduğu biliniyor.

Bitcoin bu yazı yazıldığında $8,250 seviyelerinde seyrediyor. Her ne kadar genel olarak olumlu bir hava hakim olsa da yıl sonuna kadar akıbetinin tam olarak ne olacağını kestirmek pek mümkün görünmüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.