Paytm müşterilerine anında kredi imkanı sunuyor

Hindistan’ın önde gelen ödeme platformlarından Paytm, ülkenin en büyük özel bankası olan ICICI Bank iş birliğiyle kullanıcılarına çeşitli ihtiyaçlar için anında kredi hizmeti verecek.

Paytm-ICICI Bank Postpaid ismi verilen krediye dijital kredi hesabından online bir şekilde başvurmak mümkün. Herhangi bir belgelemeye ya da şubeye gitmeye gerek kalmadan alabileceğiniz krediye yönelik bir işlem ücreti de kesilmiyor.

Müşterilerin gerçek zamanlı kredi değerlendirmesi için ICICI Bank’in Big Data tabanlı yeni algoritması kullanılacak. Yazılım müşterilerin finansal ve dijital alışkanlıklarından faydalanacak. Müşterinin kredi skoruna göre banka 45 güne kadar faizsiz kredi limiti sunacak. Kredi miktarının 3000 ile 1000 Hindistan Rupisi arasında değişmesi bekleniyor. Geri ödeme geçmişine göre bu miktar 20.000 rupiye kadar çıkabilir. Paytm ICICI Bank Pospaid aynı zamanda müşterilere Paytm parolasıyla hızlı ödeme imkanı da sunacak.

Paytm kurucusu ve CEO’su Vijay Shekhar Sharma konuyla ilgili olarak: “Müşterilerimizin ödeme konusunda samimi olduğuna inanıyoruz. Paytm Postpaid onların günlük masraflarını karşılayabilmeleri adına büyük kolaylık sağlayacaktır. Yeni hizmetimiz düşük gelirli insanların da daha kolay kredi alabilmelerini sağlayacak.” açıklamalarında bulundu.

Anında kredi imkanı şimdilik sadece Paytm uygulaması kullanan ICICI Bank müşterileri için sunuluyor. Yakın zamanda ICICI Bank müşterisi olmayanların da kullanımına sunulması bekleniyor.

Kaynak: IndiaTimes