Hyosung’un uluslararası ATM’leri de Bitcoin kabul edecek

Dünyanın en büyük ATM üreticilerinden olan Güney Koreli Hyosung şirketi uluslararası ATM modellerinde de Bitcoin alım-satım işlemlerine izin verecek

2014’den beri Güney Kore kripto para sektöründe aktif bir şekilde rol alan Hyosung’un ülke çapında neredeyse her marketin, her metro istasyonunun yakınında Bitcoin alım satımını destekleyen on binlerce ATM’i bulunuyor. Bitcoin’i daha ulaşılabilir kılmayı hedefleyen şirket bunu just.cash firmasının ortaklığıyla birlikte tüm dünyaya yaymak istiyor.

Güney Koreli kullanıcılara Coinplug mobil uygulaması üzerinden kolay bir şekilde Bitcoin alım satımı ve para çekme özelliklerini sunan Hyosung bölgedeki genel tüketiciler için de Bitcoin likiditesinin artmasını sağlıyor. QR kodu üzerinden cüzdanınıza Bitcoin gönderebileceğiz ya da mevcut Bitcoin’leri kolayca yerel para birimine çevirebileceğiniz bu ATM’ler her ne kadar Bitcoin odaklı çalışsalar da ilerleyen dönemlerde diğer kripto para birimlerini de desteklemesi gayet olası görünüyor.

Şirket önümüzdeki haftalarda Bitcoin ile tam bir entegrasyon içinde olan ATM’lerini Amerika ve Avrupa’ya göndermeye hazırlanıyor. Mevcut makineleri güncelleyip bu desteği sunması da söz konusu. Türkiye’de de faaliyet gösteren Hyosung’un bu ATM’lerini ilk etapta ülkemizde görüp görmeyeceğimize dair kesin bir bilgi yok.

Kaynak: CoinTelegraph

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.