Garmin Vivoactive 3 mobil ödemeler için hazır

Eylül ayında piyasaya sürülen Garmin’in son akıllı saati Garmin Vivoactice 3, firmanın mobil ödeme sistemi Garmin Pay’in aktif olmasıyla birlikte mobil ödemeler için hazır hale geldi.

Bünyesinde barındırdığı NFC çipi sayesinde kullanıcıların saatleri üzerinden ödeme yapmalarını sağlayan Vivoactive 3’te henüz hazır olmadığı için bu özellik kullanımda değildi. Ancak Garmin Pay tarafından yapılan açıklamaya göre artık Vivoactive 3 kullanıcıları saatlerini ödeme terminallerine yaklaştırarak ödemelerini gerçekleştirebilecekler.

Garmin Vivoactive 3’ün bu fonksiyonu için 30’dan fazla bankayla anlaşılmış. Ne yazık ki Garmin Pay henüz aralarında Türkiye’nin bulunmadığı 8 ülkede kullanılabiliyor.

Apple Pay’in yanı sıra Android Pay’in de mobil ödeme dünyasında popülerleşmesi akıllı saat üreticilerinin gözünden kaçmıyor. Garmin her ne kadar daha çok ürettiği fitness odaklı saatlerle bilinse de Vivoactive 3 kullanıcılara tam bir akıllı saat deneyimi vadediyor. Cihazı son derece dişli bir rekabet beklediğini de belirtelim. Zira Apple Watch, Fitbit ve Samsung Gear bir süredir piyasada bayrağı çeken ürünler olarak dikkat çekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.