Bitcoin ile ödeme imkanı sunan debit kart

İngiltere’de Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve Monero gibi para birimlerinin anında sterlin haline getirilmesine imkan tanıyan debit kart duyuruldu.

Bitcoin ticaretine ilgi küresel açıdan bir hayli üst seviyede, yatırımcılar stoklarını artırmak veya en doğru zamanda ellerinden çıkarmak için fırsatları kolluyorlar. Bununla birlikte hala Bitcoin ile alışveriş imkanları oldukça sınırlı, kripto para birimleri ile işlem gerçekleştirme konusunda günümüzde, her ne kadar gözle görülür pozitif bir ivme söz konusu olsa da, pek yaygın olmadığı da bir gerçek. İngiltere’de faaliyetlerini sürdüren London Block Exchange (LBX) ise bu durumu değiştirmek istiyor.

LBX, sunduğu Visa debit kartı üzerinden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin İngiltere genelinde harcanmasına olanak tanımaya hazırlanıyor.

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Monero gibi kripto para birimlerinin anında sterlin haline getirilmesine imkan tanıyacağı bildirilen debit kart, yasal olarak onay almış durumda. Kısa süre içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Diğer yandan bir kripto para, sterline dönüştürüleceği zaman yüzde 0,5 ücret talep edileceği, bir defaya mahsus 20 sterlin ücret tahsil edileceği ve yine ATM, vb çekimlerinde de komisyon alınacağı belirtildi. Ayrıca işlemlerin genellikle hızlı olmayacağı da altı çizilen detaylar arasında, işlem tamamlanma süresinin birkaç dakika süreceği belirtiliyor.

En nihayetinde ise LBX’in bir tür dönüşüm başlattığını görmek zor değil. Ne seviyede ilgi göreceği ise şimdilik bir soru işareti durumunda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.