Hindistan mobil ödemeyi sevdi

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan’da tüketicilerin mobil ödeme hizmetlerine ilgisi rekor seviyeye ulaştı.

Hindistan, yükselen ekonomi göstergeleri ile dikkat çeken ülkelerden biri. İnternetin, mobilite ve beraberindeki dijital ödeme hizmetlerinin her geçen gün daha yoğun şekilde kullanıldığı bir ülke aynı zamanda. Yayınlanan yeni bir veri ise Ekim ayında mobil ödemenin rekor seviyede kullanıldığına işaret ediyor.

Analistler tarafından bu sonucu doğuran çok sayıda etmenin olduğu, ancak Başbakan Narendra Modi’nin dijital ödemenin daha geniş kesimler tarafından kabul görmesi yönündeki çabaları ve e-ticaret tarafında promosyonlardaki artış gibi gelişmelerin öne çıktığı belirtiliyor.

Hindistan Merkez Bankası’nın aktardığı bilgiye göre ülke genelindeki çevrimiçi işlem hacmi, Ekim ayında 964 milyon 900 bin dolara ulaştı.

Android Pay gibi kullanıcı tabanı hızla yükselen küresel platfromların yanı sıra 30 milyondan 65 milyona çıkan kullanıcı sayısı ile Mobikwik gibi yerel şirketler de Hindistan’da mobil ödemeye yönelik verilere yeni boyutlar eklemeye devam ediyor.

Öte yandan piyasa analistlerine göre tüketicilerin dijital ödeme hizmetlerine hızlı bir şekilde entegre olmasının yanı sıra büyük markalarla birlikte ülkedeki market, fırın gibi yerel işletmerin de dijital parayı kabul etmeye çok daha sıcak baktığı kaydediliyor. Bu bağlamda Hindistan’da mobil ödeme tarafında yeni rekorların kırılmaması için ortada herhangi bir neden yok gibi…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.