Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Türkiye Ödemeler Ekosistemi Rehberi

360° Danışmanlık tarafından hazırlanan ve Türkiye’de ödeme hizmetleri ekosistemi içinde faaliyet gösteren tüm firmaları kategorik olarak sunan Türkiye Ödemeler Ekosistemi Rehberi güncellendi.

Kim Kimdir? Kim Ne Yapar? başlıklı bu rehberde Türkiye’deki ödeme ekosistemi içerisindeki kuruluşlara dair detaylı bilgiler edinmek mümkün. Rehberde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası gibi düzenleyicilerden Bankalararası Kart Merkezi gibi ödeme sistemi işleticilerine, ödeme lisansı olan kuruluşlardan terminal üreticilerine kadar, aralarında danışmanlık firmalarının ve bilgi platformlarının dahi bulunduğu ödeme sistemlerine ilişkin 17 ana kategoride 100’ü aşkın kuruluşa dair tanıtım yazıları Türkçe ve İngilizce olarak okuyucuya sunuluyor.

Belirli aralıklarla güncellenen bu rehber sektör için temel başvuru kaynağı olarak kabul ediliyor. 360° Danışmanlık tarafından hazırlanan rehbere yönelik kurucu Arzu Kutlu: “Ödeme sistemleri geniş bir tanım ve tüm ekosistem oyuncularını içeriyor. Herkesi içermesi açısından yeterli ama çok soyut. Daha somut kavramlar kullanılabilir. Bizim geçen yıl hazırladığımız “Türkiye’de Ödemeler Ekosistemi Rehberi”nin bir amacı da biraz bu somutlaştırmaya katkı sağlamak. Bu rehber yayınlandığı andan itibaren çok ilgi gördü ve çok güzel geri bildirimler aldık. Bu bildirimlere yönelik güncellemeleri de zaman içinde yapmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Ödeme Sistemleri Ekosistemine dair fikir edinmek istiyorsanız 360° Danışmanlık tarafından hazırlanan 98 sayfalık rehbere buradan göz atabilirsiniz.