Mehmet Sezgin tecrübesini myGini ile taçlandırıyor

Türkiye ve küresel bankacılık dünyasının lider isimlerinden Mehmet Sezgin, myGini isimli yenilikçi ödeme servisi ile ekosisteme yeni bir soluk getirmeyi ve Amerika Birleşik Devletleri’nde tüketicileri modern bir servis ile tanıştırmayı hedefliyor.

Mehmet Sezgin, Türkiye’de olduğu kadar küresel bankacılık ve finans sektöründe de çok iyi tanınan isim. Profesyonel kariyerinde kazandığı tecrübeyi Amerika Birleşik Devletlerinde kurduğu myGini isimle ödeme servisi ile taçlandıran Sezgin yeni girişimiyle ABD’li tüketicilere Türkiye’dekine benzer bir dijital ödeme deneyimi sunmayı hedefliyor.

Sezgin yeni projesini, “MyGini, kart pazarında temel kuralları yıkan iki temel fayda sağlıyor. İlk olarak sadakat sistemi, perakendecilere müşteri sadakati sağlayacak yaratıcı promosyonları sunmak için son derece sofistike bir platform sunuyor. İkincisi; kart sahiplerinin her işleminde gerçek zamanlı mobil bildirimler ile bankaların benzer tekliflerini tüketici ile buluşturuyor ve tüketicilerin işlem sayısını artırırken, kart kullanım etkinliğini yükseltiyor” diyerek anlatıyor.

FinTech Finance haberine göre myGini MasterCard ve VISA API sistemlerini kullanıyor ve perakendecilere fiziksel kupon ve indirimler yerine güçlü bir dijital promosyon sistemi sunuyor.

Brand Week İstanbul‘da 8 Kasım Çarşamba günü bir konuşma da yapacak olan Sezgin’in yeni girişimini, kariyerinde kazandığı tecrübe ve deneyim ile, FinTech ve ödeme ekosisteminde adından daha sık bahsettirecek bir uygulama olarak şimdiden değerlendirebiliriz. myGini web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

myGini, Mehmet Sezgin’in başarılı kariyerinden ve deneyiminden güç alacak

1984 yılında Price Waterhouse’ta danışmanlık yaparak kariyerine başlayan Sezgin, bankacılık sektöründe devam ederek 1993 yılında Türkiye’de MasterCard ofisini açtı ve MasterCard Avrupa için Avrasya bölgesinin başkanlığını yaptı. 1999 ve 2012 yılları arasında Garanti Ödeme Sistemleri’ni kurup yönetti. 2000 yılında, Türkiye’deki ilk çipli kartları çıkardı, bir müşteri bağlılık programı olan Bonus kartı yaratarak Türk Havayolları ortaklığında Türk kart sahiplerini mil kavramıyla tanıştırdı. Türkiye’yi tamamen çip ve pin EMV sistemine geçirme konusunda etkili bir isim oldu. Sezgin’in liderliğinde, Garanti Avrupa’da ki en büyük 4. kredi kartı veren kurum başarısını elde etti.

2012 ve 2016 yılları arasında,  BBVA’da (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria) Global Ödeme Sistemleri bölümünde başkanlık ve Garanti Ödeme Sistemleri’nde eşbaşkanlık yapan Sezgin, BBVA’da çalışırken yeni bir dijital cüzdan yaratılmasına yardımcı oldu. BBVA Wallet İspanya, Şile, Meksika, ABD, Türkiye ve Kolombiya’da aktif olup, Türkiye’de Bonus Flash dahil olmak üzere 10 milyon indirme rakamına ulaşmıştı.

Profesyonel kariyerinde Bankalararası Kart Merkezi’nde ve MasterCard Avrupa’da başkanlık ve kurul üyeliği yapan Sezgin, Türkiye’de Kredi Kayıt Bürosunda da başkanlık yaptı ve Bankacılar Derneğinde Risk Merkezileştirme Platformunun da başında bulundu.

Mehmet Sezgin’i Linkedin ve Twitter hesabı üzerinden takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.