Mastercard ödeme sistemini Londra’nın şehir uygulamasıyla birleştirdi

Mastercard’ın MasterPass servisi London & Partners’ın geliştirdiği seyehat uygulamasına gömülü olarak geliyor. Turistler çeşitli etkinlikler için uygulama içi bilet satın alabilecekler.

Londra’nın resmi şehir rehberi uygulaması ziyaretçilerin şehirde daha verimli vakit geçirmesi ya da şehri keşfetmesi için kişiselleştirilmiş deneyimler ve teklifler sunuyor. Bu teklifler gerçek zamanlı veriler kullanılarak ziyaretçiye aktarılıyor. London & Partners’ın yaptığı bir ankete göre tarihi mimariler, parklar, müzeler ve galeriler turistler tarafından Londra’da en çok ziyaret edilen yerler.

Mastercard bu uygulama içerisine turistlerin gittiği yerlerde rezervasyon yapma, bilet alma gibi işlemler için ödeme sistemini entegre etmiş. Böylelikle ziyaretçiler MasterPass kullanarak tek dokunuşla uygulama içi ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar.

Mastercard’ın Avrupa’daki pazar araştırmasından sorumlu yöneticisi Jason Lane ulaşımdaki ödeme sistemleri, bilet satın alımı gibi faaliyetleri kolaylaştırmak adına 70’den fazla şehirle birlikte çalıştıklarını söylüyor. Lane insanların birçok farklı web sitesini ziyaret ederek gezilerini planlamalarının gereksiz olduğunu tek bir uygulama üzerinden her şeyi halletmenin daha pratik olduğunu da sözlerine ekliyor.

Uygulamanın beta sürümü 160.000 defa indirildikten sonra bugün iOS ve Android için herkese açıldı.

Kaynak: Finextra