Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Dijital cüzdanlar en çok tercih edilen ödeme yöntemi haline geliyor

digital wallets in india

Worldpay’in yayınladığı 2017 Küresel Ödemeler Raporu ABD’deki dijital cüzdan kullanımının banka kartı kullanımını %7 oranında aştığını gösteriyor. Rapora göre önümüzdeki 5 sene e-cüzdanlar için oldukça olumlu geçecek.

Dünya çapında 36 ülkenin ödeme sektöründeki mevcut durumları analiz edilerek hazırlanan rapordaki bulgular küresel e-ticaret pazarının önümüzdeki 5 sene içerisinde %11 oranında büyüyeceğini gösteriyor. Dijital cüzdan kullanımının ise 2021’de pazarın %45.9’unu oluşturması bekleniyor.

Worldpay’in yıllık raporuna göre e-ticaret pazarında alternatif ödeme yöntemleri yükseliyor. Şu anda ödeme yöntemi olarak dijital cüzdanlar %39.2, banka havaleleri %11.6, ön ödemeleri kartlar %0.2 oranında kullanılıyor.

Amerika’da PayPal benzeri dijital cüzdanlar en çok kullanılan ikinci ödeme yöntemi olarak dikkat çekiyor. 2021’de dijital cüzdanların kullanım oranının %46 seviyelerine gelmesi öngörülüyor. Böylelikle dijital cüzdanlar kredi kart ve banka kartlarını geride bırakarak en çok kullanılan ödeme yöntemi haline gelecek. Bunda Samsung Pay, Apple Pay, Android Pay gibi hizmetlerin popülaritesinin artmasının da etkisinin olacağı düşünülüyor.

Worldpay’in raporuna buradan ulaşabilirsiniz.