Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

JP Morgan WePay’i satın alıyor

ABD finans devi JP Morgan online ödeme sağlayıcısı WePay’i satın almayı planlıyor. Banka bu anlaşmayla birlikte yaklaşık 4 milyon küçük işletme müşterisinin daha hızlı ödeme kabul etmesine yardımcı olacak.

2008 yılında kurulan WePay daha çok küçük işletmeler arasında popüler bir servis. Hali hazırda online yazılım hizmeti sağlayıcısı FreshBooks ve Go Fund Me gibi kitlesel fonlama platformlarında hizmet veriyor. JP Morgan da bu satın almayla birlikte WePay’in teknolojisini kullanarak küçük işletmelere yönelik etkisi artırmayı amaçlıyor.

Anlaşmanın detayları henüz açıklanmadı. Wall Street Journal’a satın alma değerinin 220 milyon doların üzerinde olması bekleniyor.

WePay CEO’su Bill Clerico satın almayla ilgili olarak Bunun bir oyun değiştirici olduğunu düşünüyoruz. FinTech’in geleceğini inşa etmek için dünyanın en büyük ve en saygın finansal kurumlarından birinin markasını, dağıtım ağını ve niteliklerini bizim birinci sınıf yeteneklerimiz ve teknolojimizle birleştiriyoruz. Açıklamasını yaptı.

JP Morgan Chase & Co online ödeme piyasasına ağırlığını koymaya kararlı. Banka bu ayın başlarında da müşterilerinin ödemelerini elektronik ortamda gerçekleştirmesine yardımcı olmak için Bill.com’a 100 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. WePay ise ilk büyük fintech satın alımı olacak.

Kaynak: PaymentsSource