Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Circle blockchain kullanarak dijital cüzdanları birleştirecek

Ödeme servisi sağlayıcısı Circle, birden fazla dijital cüzdanı para işlemleri için birbirine bağlayan açık kaynaklı, blockchain tabanlı projesi Centre’ı tanıttı.

Centre projesinin amacı hangi para biriminin kullanılıp kullanılmadığına bakmaksızın işlem sürecini kolaylaştırmak. Kripto para birimlerinin de yükselişiyle birlikte Centre, tıpkı HTTPS, SMTP, ve SIP bilgilerinin web tarayıcıları ya da e-posta ve mesajlaşma servislerinde olduğu gibi paranın da dijital cüzdanlar arasında akışını sağlamayı vaat ediyor.

Firmanın örnek verdiği bir senaryoda sadece Circle ödeme uygulaması kullanılarak bir kullanıcı Çin’de WeChat Pay kullanan birine para gönderebilirken aynı zamanda İngiltere’de PayPal kullanan birine de ödeme yapabilecek. Ödemeler şirketin Centre token’ı CENT kullanılarak kolaylaştırılacak ve müşteriye herhangi bir maliyeti olmayacak. Firma daha önce bir örneği olmayan bu hizmeti hayatımıza sokmakta ısrarcı.

Circle sınırları aşıyor

Circle geçtiğimiz Haziran ayında Amerika, İngiltere ve Avrupa’daki müşterilerine herhangi bir ücret olmaksızın sınır ötesi para gönderme – alma hizmeti sumaya başlamıştı. Sınırları aşmayı seven firma blockchain tabanlı yeni servisiyle de ülkeler arası ödeme işlemlerini oldukça kolay bir hale getirecek.

Kaynak: BankingTech