Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Bitcoin 5000 dolar barajını aştı

Bitcoin, bugün 5.000 doları geçerek tarihinde bir ilke imza attı.

Bitcoin Eylül ayında Çin’in Bitcoin işlemlerini durdurmasıyla 3.226 dolara kadar düşmesinin ardından bugün 5.000 doları geride bırakmayı başardı.

Bitcoin’e yatırım bankalarının ilgi göstermesiyle geçtiğimiz hisse değerleri coin başına 750 dolar artmıştı. The Wall Street Journal geçtiğimiz hafta yayınladığı raporda Goldman Sachs’ın bitcoin ticaret operasyonu kurmaya çalıştığını ve Morgan Stanley’in CEO’su James Gorman kripto birimlerinin bir modadan daha fazlası olduğunu bildirdi.

Bitcoin pek yakında 10.000 doları geride bırakabilir

ETX Capital’ın analisti Neil Wilson, yükselmenin geldiği günü “bir boğanın intikam için geri dönmesi” olarak tanımladı. Wilson, yasal zorunluluklar olsa da Çin’in yeniden ticarete hazır olabileceğini söyledi.

Fortress’da çalıştığı dönem içerisinde toplam 72 milyar dolarlık yatırım yapan Michael Novogratz, CNBC’ye Bitcoin’in 6-10 ay içerisinde 10.000 doları geçerse şaşırmayacağını söyledi.

Bernstein isimli araştırma merkezindeki analiz ekibini yöneten Gautam Chhugani ve Gaurav Jangale, Bitcoin’in hala ülke çapında kontrol edilmeye karşı dayanıklı olduğunu belirtti.

Kaynak: Business Insider