Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Wells Fargo ATM’lerinden Apple Pay ile para çekilebilecek

Geçtiğimiz Mart ayında ATM’lerden Apple Pay ile para çekilebileceğinin sözünü veren Wells Fargo, bugün ABD çapında 5000’den fazla ATM üzerinden dijital cüzdanlar aracılığıyla para çekilebileceğinin açıklamasını yaparak sözünü tuttu.

Müşteriler Apple Pay, Android Pay, Samsung Pay gibi mobil cihazlarında bulunan dijital cüzdanlarını kullanarak Wells Fargo’nun NFC destekli ATM’lerinden kartsız bir şekilde para çekebilecekler. Tek yapmaları gereken telefonlarını ya da giyilebilir cihazlarını ATM terminallerine yaklaştırmak olacak.

Wells Fargo’nun açıklamasına göre firmanın ATM’lerinin yüzde 40’ı NFC ve mobil cüzdan teknolojilerine destekliyor. Şirketin hedefi 2019 yılında bu teknolojileri destekleyen ATM sayısını 13.000 adet civarına kadar çıkartmak.

Wells Fargo yöneticilerinden Jim Smith şirketin son zamanlarda artan kartsız ödemelere odaklandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Forrester’a göre 2021’de ABD’deki mobil ödemelerin hacmi üçe katlanacak. Finansal durumlarını kontrol etmek ve ödeme yapmak için mobil uygulamaları kullanan müşteri sayımız gitgide artıyor. Bu bağlamda Wells Fargo’nun mobil cüzdan ve mobil bankacılık kullanan 20 milyondan fazla müşterisine ATM’lerde de bu kartsız deneyimi devam ettirmelerini hiç olmadığı kadar önemsiyoruz.”

Wells Fargo, bu yılın başlarında müşterilerin Wells Fargo mobil bankacılık uygulamasıyla oluşturulan tek seferlik kodu kullanarak ATM’lere erişmesine izin veren yeniliğini sunduğunda kartsız ödeme cephesinde çalışmaları olduğunu göstermişti. Şimdi ise müşterile Apple Pay ya da diğer mobil cüzdanlarıyla telefonlarını ATM’lere yaklaştırarak girdikleri PIN kodu sonrası kolayca para çekebilecekler. Müşterilerin ayırt edebilmesi için NFC destekleyen ATM’lere temeassız ödeme sembolü yerleştirildiğini de belirtelim.

Kaynak: WellsFargoNewsroom