Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Walmart mobil cihazlar aracılığıyla ürün iadesini kolaylaştırıyor

Walmart müşterileri önümüzdeki aydan itibaren telefonları aracılığıyla kolayca ürün iadesi yapabilecek. Hatta bazı ürünlerin mağazaya geri getirilmesine dahi gerek kalmayacak.

Amazon’la sıkı bir rekabet içerisinde olan Walmart, e-ticarete yönelik yeniliklerine devam ediyor. Walmart müşterileri önümüzdeki aydan itibaren Walmart Mobile Express Return programı kapsamında satın aldıkları ürünü herhangi bir Walmart mağazasının Mobil Express Kuyruğuna bırakarak mobil uygulamasındaki QR kodu tarayıcısı aracılığıyla iade işlemini gerçekleştirebilecekler. Böylelikle müşterilerin herhangi bir iade prosedürüne takılmadan telefonları aracılığıyla kolayca iadelerini yapmaları sağlanıyor.

Yeni mobil iade sistemi ilk olarak Walmart.com üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde uygulanacak. Önümüzdeki yılın başında ise tüm mağazalarda yapılan satın almalarda bu sistemin geçerli olması bekleniyor. Walmart ayrıca aynı iade sisteminin online mağazalarındaki üçüncü parti satıcılar için de uygulanabileceğini söylüyor.

Kozmetik ürünlerinde doğrudan para iadesi

Önümüzdeki aylarda faaliyete girecek olan sistemde ek olarak müşterilerin şampuan, kozmetik vb. ürünlerdeki iade işlemi için ürünü geri götürmeleri gerekmiyor. Müşteriler oturdukları yeren telefonları aracılığıyla bu ürünlere yönelik para iadesi alabilecek.

Walmart yöneticilerinden Daniel Eckert bu duruma örnek olarak zemin temizleyicilerini gösterdi. Eckert Walmart.com’dan satın alınan bir zemin temizleyicisinin tedarik sırasında zarar görebilmesi ihtimaline karşı müşterilerinin ürünü iade etmesine gerek kalmadan para iadesi alabileceğini söylüyor.

Kaynak: TheStreet