Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Perakendeciler temassız mobil deneyime olumlu bakıyor

Ingenico ve InternetRetailing’in yaptığı ankete göre online perakendecilerin yüzde %93’ü temassız mobil teknolojiler konusunda olumlu görüşlere sahip.

Birçok perakendeci e-ticaret kapsamında müşterilerine mobil destek sunmanın önemini kavramış görünüyor; ancak Mobil Müşteri Yolculuğunda İnovasyonun Etkisi isimli Ingenico Group ve InternetRetailing ortaklığında yapılan ankete göre bazı satıcıların hedefleriyle mevcut olanakların arasında büyük farklar olabiliyor. Sadece yüzde 39’luk bir kesimin işletmelerinde öncelikli olarak mobil deneyime odaklanmış olması bunun bir örneği olarak gösterilebilir.

Kullanıcı deneyimi ve güvenlik öncelikli

Ankete katılanların yüzde 75’i temassız ödeme deneyimi işlerinin temel komponentlerinden biri olarak görüyor. Bu katılımcılar genel olarak ödeme noktalarındaki kullanıcı deneyimine, yerel dillerin desteklenmesine, farklı para birimleriyle ödeme seçeneklerine ve güveliğe teşvik edici uygulamalara odaklanıyorlar.

Perakendeciler ayrıca yeni ödeme stratejileri olarak yapay zeka destekli chatbot’lar ve oyunlaştırma seçeneklerini de işlerine entegre etmek üzere değerlendiriyorlar. Katılımcıların yüzde 54’ü bu alanlara yatırım yapmayı planlıyor.

Daha fazla detay için ankete InternetRetailing sitesinden ulaşabilirsiniz.