Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Playwing ve Fortumo operatör üzerinden ödeme için birleşti

Mobil oyun geliştiricisi ve yayıncısı Playwing ile mobil ödeme sağlayıcısı Fortumo operatör faturalandırması için ortaklığa gittiklerini duyurdular. Artık dünya çapında 60’dan fazla ülkede kullanıcılar  mobil cihazlarında oyun ve uygulama içi satın almalarını telefon faturasına yansıtarak ödeme işlemini gerçekleştirebilecekler.

Playwing Satın Alma ve Faturalandırma Müdürü Carlos Flores Vidaurre konuyla ilgili olarak, “Playwing’in hedefi oyunları ve sunduğu eğlenceği olabildiğince çok insana ulaştırmaktır. Ödeme yöntemi olarak operatör faturalandırması kullanmak da mobil cihaz kullanıcılarının premium içerilerimize ulaşması açısında hedefimizle doğru orantılıdır. Bu konuda Fortumo ile iş birliğine gitmemiz onların hem oyun sektörü hem de kendi pazarlarındaki deneyimlerinden kaynaklanıyor.” açıklamalarında bulundu.

Fortumo Küresel İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Andrea Boetti ise iş birliğiyle ilgili olarak, “Gelişmekte olan piyasalarda kullanıcıların diğer ödeme yöntemlerine erişememesinden dolayı operatör faturalandırması ödeme yapmak için en uygun yol. Playwing ile iş birliği yapmaktan ve  mobil operatörler aracılığıyla kullanıcı tabanını genişletmekten dolayı heyacan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

SuperDataResearch’e göre 2016’da operatör faturalandırması yöntemi dijital oyun satın almalarının %14.5’ini oluşturuyor. Bu yöntemin küresel çapta en popüler üçüncü ödeme yöntemi olması ise basitliğine ver her yerde kullanılabilir olmasına bağlanıyor.

Fortumo, Playwing’e ek olarak Google Play, Spotify, iflix, Sony, HOOQ, EA Mobile, Gameloft, Kinguin gibi platformlarda da operatör faturalandırması yöntemi sunuyor. Fortumo’nun hizmeti aralarında Türkiye’deki operatörlerin de bulunduğu toplam 350 operatörde kullanılabiliyor.

Kaynak: Fortumo