Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Hepsiburada Operasyon Merkezi sektöre öncülük ediyor

Hepsiburada’nın Gebze’deki Operasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında Operasyon Grup Başkanı Taner Timirci e-ticaret devinin 2016’da açılan merkezine yönelik önemli veriler paylaştı.

Güçlü bir müşteri deneyimi yaratmak için güçlü bir altyapı gerektiğini vurgulayan Taner Timirci 650 çalışanı bulunan operasyon merkezine 100 milyon TL‘nin üzerinde yatırım yapıldığını söylüyor. 100 bin metrekarelik depolama alanına sahip operasyon merkezinde 210 bin çeşit ürün bulunuyor. 7/24 çalışan, akıllı otomasyon sistemleriyle donatılmış merkezin aylık ürün gönderim kapasitesi ise 10 milyon adet.

Hepsiburada Operasyon Merkezi

Hepsiburada’nın teslimat çözümü HepsiExpress’in de yönetiminin sağlandığı Operasyon Merkezi’nde verilen bir siparişin 1 saatte merkezden çıkıp 3 saat içerisinde adrese teslim edilmesi sağlanıyor. İlk önceliklerinin hız olduğunu söyleyen Taner Timirci sabah 9:00’da verilen bir siparişin 12:00’da müşteriye ulaşabileceğini söylüyor. Timirci, temel hedeflerinin müşteri deneyimini artırmak olduğunu belirtmeden geçmiyor.

Siparişi verilen ürünün yolculuğu

Kapılarını basın mensuplarına açan operasyon merkezinde bir ürünün sipariş verme aşaması ve sonrasında içerideki operasyonun nasıl yürüdüğü de gerçekleştirilen demo ile detaylı bir şekilde anlatıldı.

Dağıtım bandı

Satın alacağınız ürünü sepetinize ekledikten sonra Hepsiburada’nın sunduğu kredi/banka kartı, havale ya da alışveriş kredisiyle ödeme yöntemlerinden birini seçerek sipariş işlemini tamamlayabiliyorsunuz. Bu andan itibaren siparişiniz operasyon merkezindeki çalışanların el terminaline düşüyor. Siparişinizdeki ürünler forkliftler aracılığıyla dağıtım bandına getiriliyor. Hızlıca paketlenen ürünler kameralarla donatılmış konveyör ve sorter sistemler aracılığıyla ayrıştırılarak teslimata hazır hale getiriliyor.

5 yıl içerisinde e-ticaretin perakendeki payının yüzde 9-10 seviyelerine çıkacağını söyleyen Taner Timirci başkanlığındaki Hepsiburada Operasyon Merkezi, güçlü operasyon = güçlü müşteri deneyimi ilkesiyle adından çokça bahsettirecek gibi görünüyor.