Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Square Avustralya için yeni çözümlere odaklanıyor

Square, Avustralya pazarındaki varlığını daha fazla ürün ve hizmet ile genişletmek istediğini açıkladı.

Square Avustralya Yöneticisi Ben Pfisterer, şirketin geçtiğimiz sene kullanıma sunduğu Square Reader’ın kabul gördüğünü ancak yeterli olmadığını belirtti. Pfisterer, Square kullanıcılarının operasyonlarını hızlandırmak için daha farklı çözümler de talep ettiğini açıkladı.

Müşterilerinin bu talebine karşılık olarak Pfisterer, bir iPad’i tamamiyle entegre bir satış noktası sistemine dönüştüren ve işletmelerin ödeme almasını gibi bütün operasyonlarını yürütebilmesi için Square Stand’ın piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Pfisterer, Square Stand’ın işletmelerin ödeme esnasında herhangi bir karışıklık yaşanmaması için özel olarak tasarlandığını söyledi.

Pfisterer, Sqaure olarak esas görevlerinin daha önce Avustralyalı küçük işletmelerin gelişmesine destek olmak olduğunu, şimdi ise ürün ve hizmetini genişleterek bütün işletmelere daha güçlü bir destek vermeyi planladıklarını söyledi.

Pfisterer, son olarak müşterilerin Square Stand’i edinmesi için 229 Avustralya Doları ödemesi gerektiğini belirtti.

Ülkemizde ise Square Stand’a benzer şekilde iPad üzerinde çalışan ve maliye onaylı ilk bulut tabanlı mobil satış ve ödeme sistemi olan Paypad çözümü bulunuyor.