Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Devlet tarafından desteklenen ilk kripto para Dubai’de

Yerel medya kaynakları Dubai’nin resmi kripto para birimi emcash’i kullanıma sürdüğünü açıkladı.

Dubai Ekonomisi Genel Müdür Yardımcısı Ali İbrahim, emcash ile ilgili olarak hükümete bağlı ve hükümete bağlı olmayan çeşitli hizmetler tarafından zorunlu olarak kullanılan bir para birimi gibi değerlendirileceğini söyledi. İbrahim, emcash ile kullanıcıların içtiği kahveden çocukların okul masraflarına kadar bütün ödemelerini yapabilmesinin yanında para transferlerini de gerçekleştirebileceğinin altını çizdi.

Dubai, Blockchain teknolojisini benimsiyor

Kripto para birimlerinin esneklik ve kolaylığı dolayısıyla hükümetin Blockchain’i desteklediğini söyleyen Ali İbrahim, hızlıca değişen çevresi ve inovatif teknolojilere olan uyum sağlama çabasının Dubai’yi iş yapmak için mükemmel bir yer haline getirdiğini belirtti. İbrahim, emcash ile hırslarını ortaya koyduklarını gösteren çok önemli bir örnek olmakla birlikte ve yepyeni bir ekonomi ekosistemi oluşturduklarını söyledi. İbrahim, Blockchain ile finansal işlemlerin hesaplı, pratik ve güvenli gerçekleşmesinin yanında hükümetler, işletmeler ve kullanıcılar için de büyük avantajlar bulundurduğuna da değindi.

Dubai, Blockchain teknolojisine gösterdiği uyum ile Doğu dünyasında bir Fintech merkezi haline gelmek istiyor. Daha önce Dubai’de bazı özel mülklerin satışı Bitcoin ile gerçekleşmişti.

Emcash’in Birleşik Arap Emirlikleri’nin Blockchain yaklaşımını da ileriye taşıması bekleniyor.

Kaynak: Cointelegraph