Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Mobil alışveriş uygulaması Chippin birinci yaşını kutladı

Koç Topluluğu şirketlerinden Tanı tarafından tüketicilerin mobil ödemelerde geri kazanç sağlamasını mümkün kılan Chippin uygulaması ilk yılında üye işyeri sayısını 300’e taşıdı.

Birinci yaşını tamamlayan mobil ödeme uygulaması Chippin’i geliştiren Tanı şirketi Genel Müdürü Hülya Varlık, “Geçtiğimiz bir yılda Chippin’de mobil ödeme trendini yaşatarak güvenilir bir marka yaratmaya odaklandık. Türkiye’de mobil ödeyen tüketici sayısı artıyor ve Chippin olarak biz de bu artışın yakalanmasına katkı sağlıyoruz, pay sahibi oluyoruz. Bundan birkaç yıl önce kafe ve restoranlarda ‘internetiniz var mı’ diye çekinerek sorarken, şimdi artık soru bunu çoktan aştı, doğrudan, “internet şifreniz nedir? diye soruyoruz. Bundan birkaç yıl sonra da ‘mobil ödeyebilir miyim diye rahatlıkla soracağız” diye konuştu.

İşbirliğinde bulunan tüm markaların ve üyelerin geri bildirimleriyle sahip oldukları tüm fonksiyonları sürekli güçlendirdiklerini belirten Varlık, ofis kampüsünde test edilerek doğan Chippin’de  yeniliklere devam ettiklerini söyledi. Mobil ödemenin günümüzün dünya genelinde fiziksel mağazalarda yaygın kullanılan bir araç olmamakla birlikte her geçen yıl tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de mobil ödeme yapan kitlenin hızla arttığını ve Chippin olarak  bu artışın yakalanmasında pay sahibi olduklarını söyledi.

Bir yıl önce yola çıkan ve bugün 6 milyonluk müşteri etkileşimine, aylık yüzde 13 oranında üye ve yüzde 23 oranında aylık ödeme artışına ulaşan Chippin aynı etkinlikte, hedeflerini ve yeniliklerini de açıkladı.

Chippin İstanbul’dan Van’a ulaşan güçlü bir ağ yaratıyor

Gelecek yıl hedeflerinden de bahseden Hülya Varlık, “2018 yılının sonunda bugünkü üye sayımızı 2 katına, Chippin’le yapılan ödemeleri 7 katına, üye işyeri sayısını da 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Varlık, bu süreç boyunca yapacakları ve hali hazırda başlayan değişimlerle ilgili ise şunları söyledi: “Chippin’de bahsettiğimiz sürekli yenilik sürecinin bir parçası olarak, toplanan Chippinlerin banka hesaplarına ya da arkadaşlarına gönderilmesine olanak sağlıyoruz. İstanbul’da mağazası olan ve sadece İstanbul müşterilerine ulaşan üye markalarımız, Chippin’in yenilikçi mobil ödeme yapısı ile diğer illerde potansiyel müşterilerine ulaşabiliyor. Van’a dahi ulaşılmasını sağlayarak hem markaların portföyünü genişletiyor, hem de tüketicilere ödeme kolaylığı getiriyoruz. Tüm bunlara ek olarak yeni mobil tasarımımızla, kullanıcılarımıza daha kolay ve faydalı bir içerik sunmayı amaçlıyoruz.

Chippin’i her gün birlikte büyüttüğümüz, tüm vizyoner üye markalarımıza ve iş ortaklarımıza vizyonumuzu paylaşıp, müşteriyi merkeze alan yenilikçi ürünümüze aktif katılımları için bir kez daha teşekkür ediyoruz.”