Infosys ses tabanlı temassız ödeme çözümü sunacak

IT devi Infosys, yazılım hizmeti sağlayıcısı ToneTag ile anlaşarak müşterilerine Finacle üzerinden ses tabanlı temassız ödeme çözümü sunacak.

Müşteriler ses tabanlı ödeme sistemini mağazalarda, ATM’lerde ya da banka şubelerinde kimlik doğrulaması ve işlem onayı için kullanabilecek. Yakın alan iletişimi (NFC) kullanarak ve ses dalgası teknolojisiyle konum bazlı hizmetler veren temassız ödeme sağlayıcısı Tone Tag bu teknolojinin arkasındaki şirket olacak. Tone Tag bu birlikteliğin müşterilerin alışveriş deneyimini olumlu yönde etkileyeceğini söylüyor.

Bu çözümle birlikte bankalar herhangi bir donanım olmadan geleneksel POS cihazlarıyla da temassız ödeme hizmeti verebilecek. Ses dalgası tabanlı teknoloji müşterinin telefonuyla POS cihazının veri transferinde bulunmasına imkan sağlıyor. Böylelikle temassız ödemeler için ekstra bir donanıma ihtiyaç duyulmuyor.

Finacle dijital bankacılık çözümleri altında sunulan hizmet bu özelliği destekleyen bütün mobil cihazlarda kullanılabilecek. Finacle servisinin yöneticilerinden Sanat Rao, ses dalgası tabanlı bu ödeme çözümünün bankaların herhangi bir yatırım yapmadan temassız ödeme deneyimimi kontrol altında tutmasını sağlayacağını düşünüyor.

ToneTag kurucusu Kumar Abhishek ise “Müşteri deneyimi, güvenlik, birlikte çalışabilirlik finansal hizmet uygulamalarının en önemli unsurları olmaya devam edecek. Tone Tag tüm bunları ön planda tutarak Infosys Finacle ile birlikte yeniliklerini 94 ülkeden yaklaşık 800 milyon tüketiciye ulaştıracak.” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: TheNewsMinute

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.