Visa’nın anketine göre mobil bankacılıkta Avrupa lider

Visa’nın yaptığı bir ankete göre Avrupalıların %77’si faturalarını yönetmek, ödemelerini yapmak gibi finansal işlemler için mobil cihazlarını kullanıyorlar. Bu oran mobil bankacılıkta Avrupa’yı lider konumuna sokuyor.

Visa’nın tüketicilerin dijital ödeme davranışlarını incelemek için yaptığı yıllık ‘Dijital Ödemeler Çalışması’ temassız çevrimiçi alışverişten gizlilik ve güvenlik konularına kadar geniş bir kapsamda veriler ortaya sunuyor. Bu yılki çalışmada çıkan bazı sonuçlar ise şöyle:

  • Avrupalıların %62’si bakiyelerini kontrol etmek ya da başka servislere ulaşmak için bankacılık uygulamalarını kullanıyorlar. Karşılaştırma yapacak olursa bu oran 2015’de %29 değerindeydi ve sadece %7’lik kesim para yönetimi uygulamaları kullanıyordu.
  • %68’lik bir kesim dijital cüzdan ya da Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay gibi ödeme servisleri kullanıyor. Bu oran 2016 yılında %63 seviyesindeydi.
  • Avrupalıların %45’i arkadaşlarına ya da ailesine para göndermek için akıllı telefon ya da tabletleri tercih ediyorlar.

Visa’nın Yenilik ve Stratejik Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Bill Gadja konuyla ilgili olarak, “Anketin sonuçlarına ve tüketicilerin ödeme yapmak için yeni yollar denemesinden büyük heyecan duyuyoruz. Hızlı akan yaşam tarzı için dijital ürünleri ve servisleri tercih etmek herkes için en uygunu olacaktır.” Açıklamalarında bulundu.

Kaynak: MobilePaymentsToday

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.