Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

IBM Blockchain savaşında Microsoft’u geride bıraktı

Juniper Resarch’ün yaptığı bir ankette IBM, Blockchain teknolojisi çözümlerinin dağıtımında ve uygulanmasında Microsoft’u geride bırakarak en başarılı şirket oldu.

Blockchain teknolojisi son zamanlarda sektörler arası gitgide yaygınlaşmaya başladı. Artık fotokopi makinelerinden finans endüstrisine kadar her yerde Blockchain’e rastlamak mümkün. Juniper Research’ün yaklaşık 400 üst düzey yöneticiye yaptığı anketin sonuçları ise bu teknolojiyi yayma konusunda IBM’in Microsoft ve Accenture’un önünde en başarılı şirket olduğunu gözler önüne seriyor.

Anket Blockchain teknolojisinin geleceğine yönelik de umut verici veriler barındırıyor. Ankete katılanların %67’si hali hazırda bu teknolojiye 100.000 dolardan fazla yatırım yapmış. Ayrıca %91’i de 2017 yılında Blockchain için bu değerlere yakın miktarda para harcayacaklarını söylüyor.

Farkındalık artıyor

Anket aynı zamanda Blockchain teknolojisine yönelik farkındalığın son 12 ayda dramatik bir şekilde arttığını da gösteriyor. Ankette artan farkındalığa yönelik şöyle yazıyor:

“Tüm şirketlerin Blockchain teknolojisini 12 ay öncesinden çok daha fazla anlamış oldukları açık. Bu kısmen Blockchain’in çeşitli alanlarda kullanılabileceğinin bilincinde olarak  hem içerde hem de üçüncü parti ortaklarla birlikte yapılan araştırma ve geliştirme faaliyetlerindeki artıştan kaynaklanmaktadır. Araştırma projeleri arttıkça farkındalık ve katılımcı sayısı da artıyor.”

Kaynak: CoinTelegraph