Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Vitalik Buterin: Ethereum Visa’yla yarışabilir

Ethereum platformunun kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum’un kazandığı popülarite sebebiyle Visa’nın işlem kapasitesine erişebileceğini söyledi.

TechCrunch Disrupt 2017’de konuşan Buterin, Ethereum’un büyük kredi kartı ağlarına karşı mücadele edebileceğini söyledi. Visa veya MasterCard gibi devlerle rekabet edebilmek için işlem hızının gelişmesi gerektiğini belirten Buterin, Bitcoin’in saniyede üç işlemden biraz daha az işlem yaptığını; Ethereum’un ise saniyede beş işlem yaptığını söyledi. Uber’in saniyede 12 müşteri aldığını belirten Buterin, Blockchain’in Visa’nın yerini alması birkaç yıl geçmesi gerektiğini söyledi.

Buterin, Ethereum’un daha geniş çapta benimsenmesi için önünde bulunan başlıca engellerden birinin güvenlik olduğunu ve bu engel geride bırakıldığında daha geniş bir yelpazede sektörlere yayılabileceğini belirtti.

Buterin, son olarak Blockchain’in gelecekte oyun ve çeşitli uygulamalar için kullanılabileceği konusunda “Blockchain ile StarCraft’ın çalıştırılabilir olduğunu” söyledi.

Kaynak: Coinspeaker