Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Tokena dönüştürülen dolarlar Ethereum ağında kullanılabilecek

Token para birimi sağlayıcısı Tether, token haline dönüştürülen ABD dolarını Bitcoin’den sonraki en büyük kripto para birimi olan Ethereum için getiriyor.

Normal para birimlerini token’a çevirip daha kolay ve daha öngörülebilir işlem yapmayı sağlayan Tether, bu konuda Ethereum ticareti ve bilgi topluluğu merkezi Ethfinex ile iş birliğine gitti. Bu iş birliği sayesinde geçtiğimiz hafta duyurulan ERC20 Tether token’ları token haline dönüştürülebilen ABD dolarının Ethereum ağında işlem görmesine olanak sağlayacak. Ayrıca bu sayede insanların işletmeler ve bankalarla uğraşırken sık sık yaşadığı gecikmelerin de ortadan kalkması bekleniyor.

Ethfinex Proje Lideri Will Harborne, Ethereum platformundaki token ve varlık sayısının gitgide arttığını belirtirken ERC20 uyumlu uygulamalar ve protokolleri token haline dönüştürülen ABD doları ile entegre edilerek Ethereum ağının daha karlı ve daha verimli bir hale gelebileceğini söylüyor.

Sistem nasıl işliyor?

Sisteme ABD doları yatırdıktan sonra Tether kullanıcıları paralarının “₮” sembolüyle de bilinen dijital para birimi Tether’a dönüştüğünü görecek. Her Tether’ın bahsi geçen ERC20 token’ı olarak işlem görebilmesi ya da transfer edilebilmesi için bir ismi ve varlığını temsil eden bir sembolü olacak. Gelecekte Euro, Yen gibi para birimlerinin desteklenmesi bekleniyor.

Tether’ın bu duyurusuyla birlikte TokenCard da Tether’ı destekleyeceğini açıkladı. Böylelikle kullanıcılar token haline dönüştürülen para birimlerini Token banka kartıyla geleneksel bir para gibi kullanabilecek.

Kaynak: Futurism