Apple Pay Birleşik Arap Emirlikleri’ne açılacak

Apple yıl sonunda NFC ödeme hizmeti olan Apple Pay’i büyük finansal kuruluşlar aracılığıyla Birleşik Arap Emirlikleri’ne getiriyor.

Apple’ın ödeme servisinden sorumlu Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada “Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki müşterilerimizin Apple Pay’in getirdiği ekstra kolaylığı ve güvenliği seveceklerini biliyoruz. Yakında daha kolay daha güvenli ödemeler yapmaları için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Apple Pay hali hazırda 16 pazarda aktif olarak kullanılıyor ve Apple’ın söylediğine göre bu yılın sonunda Birleşik Arap Emirlikleri’de bu pazarlardan biri olacak. Servis BAE merkezli 6 finansal kuruluşun banka ve kredi kartına açık olacak. Bunlar: Emirates NBD, HSBC, RakBak, Standart Chartered, Emirates Islamic ve Mashreq Bankası

Uluslararası pazar hızlı büyüyor

Şu anda Apple Pay’in kabul edilebileceği, temassız ödemelere hazır 20 milyondan fazla yer bulunuyor. Bunlara ABD’de sadece Apple Pay kabul eden 4.5 milyon mekan da dahil.

Apple, ödeme servisinin mobil ödeme altyapısının daha hızlı geliştiği uluslararası pazarlarda ivme kazanmasını istiyor. Verilere göre bugün 4 Apple Pay işleminden 3’ü ABD dışında gerçekleştiriliyor.

Apple’ın ödeme servisinin ülkemize ne zaman geleceği konusunda ise henüz kesin bir bilgi yok.

Kaynak: ArabianBusiness

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.