Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Blockchain mobil güvenlik için kullanılacak

İspanyol telekomünikasyon devinin ABD uzantısı olan Telefonica USA, mobil cihazlarda güvenliği artırmak adına Blockchain tabanlı çözümler sunan Rivetz Corp. ile ortaklığa gidiyor.

Anlaşmayla birlikte Telefonica’nın bilgi sızıntısı, kimlik hırsızlığı, hacktivism, güvenlik ihlalleri gibi çeşitli siber tehditlere karşı korunmaya ihtiyaç duyan organizasyonlar ve kişiler için tasarlanan Siber Tehdit Algılama ve Yanıt Servisi doğrudan Rivetz ile entegre çalışacak.

Rivetz müşterilerine çok faktörlü kimlik doğrulama için çeşitli uygulamalar ve geliştirici araçlarından tutun modern fintech ve blockchain çözümlerine kadar geniş bir siber güvenlik hizmeti veriyor. Gömülü cihazlar üzerindeki yetenekleriyle bilinen şirket bunu blockchain teknolojisi ile harmanlayarak müşterilerine merkezi olmayan güvenlik sistemi için operasyonel ve ekonomik bir model sunuyor.

Telefonica ideal partner

Rivetz Corp CEO’su Steven Sprague konuyla ilgili olarak: “Telefonica portföyümüz için önemli bir ilave olacak. Şirketin İspanya, Avrupa ve Latin Amerika’daki güçlü varlığı, yenilikçi çözümleri ve üstün müşteri hizmetleri onları Rivetz ile gelişmiş siber güvenlik çözümleri adına çalışmak için ideal bir konuma sokuyor.” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: ChainFinance