Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

mPOS sağlayıcısı SumUp Avrupa’da yayılıyor

Önde gelen mobil POS sağlayıcılarından SumUp Avrupa’da 15 yeni ülkeye hizmet vermeye başlayacak. Toplamda 3 kıtada 31 ülkeye hizmet veren şirket Avrupa’daki faaliyetlerini genişletmek istiyor.

Finlandiya, Yunanistan, Litvanya, Norveç ve Slovenya’daki küçük işletmeler şimdiden telefon ya da SumUp kart okuyucularıyla herhangi bir aylık ücret ya da sözleşme yükümlüğü olmaksızın ödeme alabilecekler. Hizmetin Bulgaristan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Macaristan, Letonya, Lüksemburg, Malta ve Slovakya gibi ülkelerde kullanıma sunulması ekim sonunu bulacak.

Avrupa’daki bu açılımın SumUp’ın faaliyetlerini ikiye katlayarak firmanın büyümesine katkı sağlaması bekleniyor. Geçtiğimiz yaz kâr açıklayan şirketin yıllık geliri 100 milyon doları aştı ve şu anda SumUp üzerinden günde 100.000 kart işlemi gerçekleşiyor.

Küresel lider

Kafelerde, güzellik salonlarında, mobil işletmelerde ve daha birçok yerde kullanılan mPOS servisi 3 kıtadan 31 ülkeye hizmet veriyor. Kart kabulünde küresel lider olmayı hedefleyen şirketin 500’den fazla çalışanı bulunuyor. SumUp CEO’su Daniel Klein konuya yönelik 15 yeni pazarda işletme sahiplerine işlerini büyütme konusunda yardımcı olmak istediklerini söyledi. Bu genişlemeden dolayı oldukça heyecanlı olduklarını dile getiren Klein SumUp’a her gün 2000’den fazla işletmenin katıldığını ve bunun küresel genişlemede oldukça olumlu etkisinin olduğunu belirtti.

Kaynak: Finextra