Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Fitbit’in yeni akıllı saati Fitbit Pay ile geliyor

Fitness bilekliklerinden tanıdığımız Fitbit ilk akıllı saati Ionic’i duyurdu. Ionic, Fitbit’in yeni ödeme teknolojisi Fitbit Pay ile birlikte geliyor.

Geçen sene giyilebilir ürünlere yönelik ödeme teknolojileri geliştiren Coin firmasını bünyesine katan Fitbit, bu satın alımın meyvelerini toplamaya başlamış görünüyor. Yeni çıkardığı akıllı saatinde sunduğu Fitbit Pay sayesinde kullanıcılar ödemelerini tıpkı Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay’de olduğu gibi temassız bir şekilde yapabilecekler. Sistem Mastercard, Visa ve Amex bulunan her yerde kullanılabilecek.

Kullanıcıların Fitbit Pay’e kartını kaydettikten sonra ödemeyi gerçekleştirmek için soldaki tuşa ekranda kartın resmi çıkana kadar basılı tutması gerekiyor. Sonrasında ise cihazın ön yüzünü ödeme terminaline yaklaştırmak yeterli. Kart bilgilerinizi cihaza elle girmeniz gerekiyor, kamera ile tarama gibi seçenek bulunmuyor.

Yeni ödeme seçenekleri için doğru zaman

Konuyla ilgili olarak Fitbit ile yaptıkları anlaşmanın nakitsiz bir geleceğe yardımcı olacağını söyleyen Visa’daki inovasyon ve stratejik ortaklıklardan sorumlu Jim McCarthy, Visa’nın müşterilerine Fitbit Pay gibi aracılarla kolaylık sağlamaya devam edeceğini de belirtiyor. Bununla bağlantılı olarak Visa ve PYMNTS.com’un ortaklaşa gerçekleştiği ödeme alışkanlıklarına yönelik bir anketin sonuçları da piyasaya yeni ödeme teknolojileri sunmak için doğru zaman olduğunu gösteriyor.

Fitbit Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Jon Oakes yeni ürünleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Kullanıcılarımıza doğrudan fayda sağlayan özellikleri öne çıkarmaya çalıştık, böylelikle sağlık ve spor hedeflerine odaklanabiliyorlar. Fitbit Pay, Fitbit Ionic ile kullanıcıların hareket halindeyken bileklerini kullanarak ödeme yapmalarına olanak tanıyor. Hayatı kolaylaştıran bu özellik aynı zamanda akıllı telefon ve cüzdanınızı evde bırakma imkanı sunuyor” ifadelerini kullandı.

Apple Watch ile doğrudan rekabete girecek olan Fitbit Ionic, ekim ayında piyasaya sürülecek. Yeni akıllı saatin fiyatı ise $300 olarak belirlendi.

Kaynak: PYMNTS, Engadget