Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Neobank N26, yarım milyon müşteriye ulaştı

Berlin merkezli FinTech startup’ı N26 gitgide müşteri sayısını artırıyor. Geçtiğimiz Mart ayında 300 bin müşteriye sahip olduklarını açıklayan neobank girişiminin şu anda 500 binden fazla müşterisi bulunuyor.

n26N26 tarafından açıklanan rapora göre banka bugüne kadar 5 milyar Euro değerinde işlem gerçekleştirmiş. Firmanın İngiltere merkezli para transfer hizmeti sunan TransferWise ve diğer FinTech’lerle yaptığı ortaklıkların bu değerlere ulaşılmasında oldukça etkili rol oynadığı düşünülüyor.

N26 şimdilik Almanya, Avusturya, Fransa, İspanya, İtalya marketlerini hedef alıyor. Şirket Avrupa’nın diğer ülkelerine hizmet verse de diğerlerine Almanya’daki müşterilerine sunduğu kadar özellik sunmuyor. N26 bu zamana kadar kendisini tam teşekküllü bir banka haline getirmek için uygulamasına birçok özellik ekledi ve eklemeye devam edecek.

Her gün 1.500 yeni müşteri

Dijital bankacılık hizmeti veren şirkete her gün yaklaşık 1500 müşteri kaydoluyor. Bu müşterilerin hepsinin de teknoloji meraklısı genç bünyeler olmadığını belirtelim. 500.000 müşterinin yaklaşık %40’ı 35 yaşından büyük.

Şirketin CEO’su Valentin Stalf büyümelerinin %60’dan fazlasının hala organik olduğunu söylüyor. Bu aşamadan sonra şirket marka bilincinin oluşması adına reklamlara ve yeni fikirlere yönelecek.

Kaynak: TechCrunch