Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Monopoly Hindistan'da nakitsiz ödemelere teşvik ediyor

Popüler masa oyunlarından Monopoly, Hindistan’da tüketicileri nakitsiz ödemelere teşvik etmek amacıyla “Monopoly Elektronik Bankacılık” oyununu duyurdu. Eski oyunu getirene ise 100 rupi’lik bir indirim var.

Bay Monopoly ya da Zengin Amca Pennybags olarak da bilinen oyunun maskotu, oyuncuları monopoly_electronic_bankingeski Monopoly kartları yerine dijital formata teşvik ediyor.

Global oyun ve eğlence şirketi Hasbro India LLP tarafından “Monopoly Haber Ağı” konseptli bir videoyla duyurulan haber Hindistan’ın nakit politikasını destekler nitelikte bir hareket olarak değerlendiriliyor, zira ülkede geçtiğimiz aylarda 500 ve 1000 rupi değerindeki banknotları dolaşımdan kaldırarak uygulanan demonetizasyon dijital ödeme yöntemlerinin yükselişine neden olmuştu.

Eski oyununu getirene indirim

Şirket, Monopoly Elektronik Bankacılık oyununa sahip olmak isteyenlere özel bir indirim de sunuyor. Eski oyununu getiren herkes yeni oyuna 100 rupi’lik indirim karşılığında sahip olabilecek. Elektronik Bankacılık 4 renk kodlu banka kartları ve kolay oynanabilen elektronik bankacılık ünitesiyle birlikte geliyor.

Hasbro India LLP Ülke Müdürü Bhavesh Somaya konuya yönelik “Biz dijital bir çağa doğru ilerken Hindistan da nakitsiz bir ekonomiye doğru ilerliyor. Klasikleşmiş bir masa oyununa yönelik atılan bu adımın ülkede değişmekte olan politikalarla senkronize olduğunu düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu.

Uzmanlar gelecekte Hint ekonomisine yapay zeka, sanal gerçeklik ve dijital ödeme teknolojileri alanında yapılacak olan yeniliklerin yön vereceği görüşünde.

Kaynak: TheDrum