İngiltere’de Alipay dönemi başlayacak

İngiltere’deki perakende mağazalarında yapılacak ödemelerde Alipay kullanılması için Barclaycard testler yapıyor.

alipay_yunanistanBarclaycard, Birleşik Krallık’ta bulunan işletmelerin mağaza içi Alipay ödemelerini gerçekleştirilmesini sağlayan bir pilot program üzerinde çalışıyor. Pilot 14 Ağustos 2017’de, Birleşik Krallık’ın çeşitli yerlerinde yer alan sekiz ayrı perakende satış mağazasında başlayacak. Pilot program boyunca, Barclaycard’ın temin ettiği, Alipay ödemeleri alan POS cihazları kullanılacak.

Birleşik Krallık’ta bulunan pek çok Çinli göçmen ve öğrenci için, Yuan cinsinden ödemeleri mümkün kılacak olan bu uygulamadan beklentileri yüksek olan Barclaycard, Çinli turistlerin ülkede bu yıl 1 milyar pounddan daha fazla harcama yapmasını beklediklerini hatırlatıyor.

Alipay EMEA’nın başkanı Rita Lu gözlemlerini “Birleşik Krallık Çinli turistler için hem turistik açıdan hem de alışveriş için hep en cazip noktalardan biri olmuştur” diye aktardı. Banking Technology’nin haberine göre uygulamanın 2018’e kadar uzamasıyla, önümüzdeki aylarda Birleşik Krallık’taki mağazalara yenilerini ekleyerek yaygınlaşması bekleniyor.

Lu, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşletmeler ayrıca Alipay’in lifestyle uygulamasıyla markalarını dijital mağazada teşhir ederek ve özel tekliflerle müşteri çekerek profillerini artırabilirler.”

Ek olarak, Birleşik Krallık’a gelen kullanıcılara yakındaki mağaza ve hizmetleri tanıtmak için konum bazlı anlık bildirimler gönderilebiliyor. Ülkeden ayrıldıklarında ise işletmeler kullanıcılarla uygulama üzerinden iletişimde kalabiliyor.

Alipay ile ortaklığını ilk olarak geçtiğimiz yılın sonunda duyuran Barclaycard Payment Solutions’ın idari müdürü Paulette Rowe ise Alipay girişiminin “İşletmeler için sadece yüksek dönüşüm oranları sağlamasını değil, ayrıca daha yüksek müşteri memnuniyeti için de teşvik edici” olmasını umuyor.

Kaynak: Fintech İstanbul