Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Bitcoin PayPal'ın piyasa değerini geçmeye çok yakın

Bugün Bitcoin blok zincirinin toplam değeri 70 milyar dolara yaklaştı. Yakında, piyasa değeri 70 milyar dolar olan çevrimiçi ödeme servisi PayPal’ı geride bırakması bekleniyor.

Geçen haftadan bu yana fiyatı $700 artarak $4000 üzerine çıkan Bitcoin durdurulamaz bir bitcoinpaypalşekilde değerlenmeye devam ediyor. Son fiyat zıplamasından sonra toplam piyasa değeri 70 milyar dolara yaklaşan kripto paranın bu konuda PayPal’ı geride bırakması an meselesi. Bitcoin’in pazar hakimiyetini %50 olarak düşünürsek, bugün kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri kabaca 140 milyar dolar civarında diyebiliriz. Bu da yatırımcıların Blockchain tabanlı çözümlere, mevcut önde gelen ödeme servisine oranla iki kat değer biçtiği anlamına geliyor.

Bitcoin değerinin 4.000 dolar seviyesini aşması kripto para birimleri için oldukça önemli bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor. 1.800 dolar seviyelerine düştükten sonra güçlü ve nispeten istikrarlı geri dönüşü birçokları için cesaret verici bir durum olarak karşılanıyor.

Bitcoin değerlenmeye devam ederken ekosistemi de günden güne büyümeye devam ediyor. Zaman ilerledikçe Bitcoin’nin harcanabileceği daha fazla yer ve varlığından haberdar daha fazla yatırımcıyla karşılaşıyoruz. Popülaritesinin bu denli artması tüm kripto para sektörü adına olumlu karşılanıyor.

Kaynak: FinanceMagnates