Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Westpac’tan FinTech girişimine büyük yatırım

Westpac, satış noktalarında kredi veren Avustralyalı FinTech girişimi ZipMoney’ye 40 Milyon dolarlık bir yatırımda bulundu.

IMG_0026

Avustralya Bankası Westpac FinTech girişimi ZipMoney’e 40 milyon dolar tutarında yatırımı ile dikkatleri üzerine çekerken banka ZipMoney’in bu yılın dördüncü çeyrek sonuçlarında 665.000 kullanıcı ve 300 milyon dolar işlem hacmini geride bırakması durumunda 8 milyon dolar daha ödeyecek.

Westpac’in ZipMoney ile gerçekleştirdiği bu anlaşma, Avustralyalı bankanın ZipMoney’in finans teknolojilerini kendi altyapısına entegre ederek işletmeler arası yeni çözümler geliştirmek için kullanma planlarının bir parçası.

Westpac grup yöneticisi Gary Thursby, ZipMoney ile olan stratejik anlaşmanın Westpac’in Avustralyalı kullanıcılara yenilikçi teknolojiler sunmak isteyen FinTech girişimleri ve girişimcilere destek verme noktasındaki kararlılığının bir örneği olduğunu söyledi.

ZipMoney’in en güçlü yanı gerçek zamanlı veri analizi yaparak müşteri risklerini değerlendirebilen tescilli veri analiz motoru. Bu sayede ZipMoney2in müşterilere kesintisiz kredi çözümleri sunmakta olduğunu belirten Thursby, bu özelliklerin geliştirilmesi için ZipMoney ile çalışmayı ve Westpac müşterilerine değişen ödeme alanında daha fazla seçenek sunmayı umduklarını söyledi.

Kaynak: Finextra